Rasti

Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai surenka aplinkoje esančią šilumos energiją, perneša ir paskirsto ją po vienbučių, dvibučių ir daugiabučių gyvenamųjų namų šildymo sistemą. Tai yra vienas iš labiausiai veiksmingų ir tuo pačiu metu aplinką tausojančių būdų šildyti namus ir ruošti karštą vandenį.

Tinkama šildymo sistema

Nėra standartinio sprendimo tinkamai šildymo sistemai. Bet tai nereiškia, kad sunku rasti sistemą, kuri geriausiai atitiktų Jūsų poreikius. Pasitarkite su įmonės, prekiaujančios „Vaillant“ produktais, specialistais. Jie padės Jums suprojektuoti savo naują šildymo sistemą.

Rasti serviso partnerį [nuoroda į paieškos programą «Installer Finder»]

Šilumos siurbliai gauna energiją iš žemės, gruntinių vandenų arba oro ir pastebimai sumažina šildymo išlaidas. Jie meteršia gamtos ir yra veikia net ir esant žemai aplinkos temperatūrai. Šilumos siurbliai gauna iki 75 procentų reikalingos energijos iš aplinkos. Tik 25 procentai energijos gaunama iš elektros. Ši energija reikalinga šilumos siurblio veikimui. Šilumos siurbliai ypač tinka grindiniui ir žematemperatūriam radiatoriui. Dėl techninių apribojimų šilumos siurblių efektyvumas labia sumažėja temperatūrai esant virš 67 ° C.

Įmonės «Vaillant» šilumos siurblių sistemos pranašumas:

  • Gamtinių, neišsemiamų energijos šaltinių naudojimas
  • Neteršia aplinkos
  • Efektyvumas: iki 75 procentų energijos gaunama iš aplinkos, ir tik 25 procentų papildoma elektros energijos forma
  • Galima naudoti namų vėsinimui vasarą
  • Paprasta technologija mažomis eksploatacinėmis išlaidomis ir ilgas tarnavimo laikas

Kaip veikia šilumos siurblys

Šilumos siurblio technologija naudoja atvirkštinį šaldytuvo principą. Šaldytuvas perduoda šilumą iš vidaus į išorę, o šilumos siurblys išgauna šilumą iš aplinkos ir perduoda ją toliau. Gruntinių vandenų, žemės ar atmosferos šiluma sugeriama aušintuvu ir po suspaudimo naudojama šilumos gamybai.

Šilumos siurblio ciklas turi keturis etapus: garinimas, suspaudimas, kondensacija ir grįžimas į natūralią būseną.

  1. Pirmajame etape aušintuvas sugeria šilumos energiją iš aplinkos, nes aušintuvo temperatūra yra žemesnė nei aplinkos. Tuo pačiu metu išgarinamas šilumokaityje – garintuve esantis skystas šilumnešis.
  2. Šilumnešio garus suspaudžia kompresorius, taip padindindamas šilumnešio slėgį ir temperatūrą.
  3. Šilumnešis tekėdamas per šilumokaitį – kondensatorių atiduoda temperatūrą termofikaciniam vandeniui ir kondensuojasi.
  4. Išsiplėtimo vožtuvas sugrąžina šilumnešį į natūralią būseną, taip užtikrindamas ciklo pasikartojimą.

Aušinimo funkcija šilumos siurbliuose

Vaillant šilumos siurblius galima naudoti namų aušinimui vasaros sezono metu. Jeigu naudojama vanduo - vanduo sistema, šiluma gaunama iš gyvenamojo ploto per grindinę šildymo sistemą išleidžiama per kolektorių į žemę.

Aušinimo pasirinkimas - aktyvus ar pasyvus - priklauso nuo pageidaujamo aušinimo intensyvumo ir esamos tiekimo sistemos.

Aktyvus aušinimas

Dėka aktyvios šildymo kontūro inversijos vasarą šilumos siurblys gali būti naudojamas kaip aušinimo modulis. Gauta iš šildymo kontūro šiluma aktyviai perkeliama į šilumos šaltinį – t.y. žemę, naudojant kompresorių.

Buvęs skystintuvas aušinimo metu veikia kaip garintuvas. Jis perduoda aušintuvui kambario šilumą. Po to dujinis aušalas siunčamas į kondensatorių, o iš ten į šilumokaitį, kuris išskiria gautą iš patalpos šilumą į žemę.

Pasyvus aušinimas

Jei vasaros mėnesiais patalpų temperatūra viršija energijos šaltinio temperatūrą, šilumos siurbliai gali taip pat veikti kaip "natūralus vėsinimas". Šią funkciją lengviau suprasti žinant jos veikimo principą.

Pirmojo kontūro siurblys įjungiamas, kai kondensatorius neveikia. Šilumos perdavimo terpė perkeliama į šilumokaitį. Ten ji liečiasi su kambario temperatūros termofikaciniu vandeniu.

Šių dviejų skysčių temperatūra dabar yra vienoda. Paskui ataušintas šildymo vanduo teka šildymo sistema, taip paimdamas iš patalpos šilumą.

Pasyvus vėsinimas taupo elektros energiją, tačiau aktyvus - efektyvesnis

Abu metodai - aktyvus ir pasyvus - leidžia šildyti karštą vandenį. Pasyvus vėsinimas yra labai taupus, kadangi mažas energijos kiekis reikalingas tik cirkuliaciniams siurbliams. Tačiau pasyvaus metodo veikimas ir efektyvumas turi kai kuriuos apribojimus. Vasaros pabaigoje žemėje paprastai būna sukaupta daug šilumos, todėl aušinimo efektyvumas sumažės.

Raskite montuotoja