Find

Nõuanded ümberehituseks

Küttesüsteemi asendamine on üldiselt väga hea mõte. Uued küttesüsteemid on efektiivsemad ja vähendavad tunduvalt energiatarbimist. Vana lahenduse väljavahetamise tulemusena vähenevad küttesüsteemi tegevuskulud ja mõju keskkonnale.

Moderniseerimine ei nõua palju aega: täiesti uus küttesüsteem paigaldatakse maksimaalselt kolme päevaga. Eriti siis, kui olete valinud Vaillanti süsteemi, kuna selle komponendid on eelnevalt nii palju kui võimalik kokku pandud.

Küttesüsteemi asendamisel saate säilitada oma olemasoleva energiaallika, järk-järgult või täielikult taastuvenergiale üle minna.

Olemasoleva energiaallika kasutamine nüüdisaegse tehnoloogia abil

Asendage oma vana küttekatel nüüdisaegse kõrge kasuteguriga kondensatsioonikatlaga. Nii vähendate oluliselt süsteemi tegevuskulusid ja säästate keskkonda. Meie kondensatsioonikatlad kasutavad ahjust tuleva suitsu soojusenergiat ja võivad saavutada energiatõhususe kuni 107 protsenti. Küttekulu on võimalik vana küttesüsteemiga võrreldes vähendada kuni 30 protsenti.

Selle kiire ja lihtsa lahenduse rakendamiseks on vaja teha ainult paar väikest muudatust, kui neidki. Võib-olla tuleb vahetada ainult korsten ja äravool.

Lugege rohkem Vaillanti kondensatsioonikatelde kohta

Järkjärguline üleminek taastuvenergiale

Enamik vanu kütteseadmeid töötab ebaefektiivselt ja eritab liiga palju süsihappegaasi. Kütusehindade pidev tõus toob samuti kaasa tegevuskulude kasvu. Taastuvenergial töötavad küttesüsteemid võimaldavad meil kallitest fossiilkütustest suuremat sõltumatust saada ja kaitsevad samal ajal keskkonda. Te ei pea kogu investeeringut korraga tegema. Võite uued seadmed paigaldada ka samm-sammult, vastavalt vajadusele.

Kulude kokkuhoid päikeseenergia abil

Küttesüsteemi saab täiendada komponentidega, mis kasutavad taastuvenergiat. Näiteks saab vett soojendada päikeseenergia kollektorite abil. Nüüdisaegsed kondensatsioonikatlad võivad katta 60% teie sooja vee ja 20% küttevajadusest. Küttesüsteemi uuendamine ei ole keeruline ja aitab küttekulusid oluliselt vähendada.

Lugege rohkem Vaillanti päikesepaneelide kohta

Täielik üleminek taastuvenergiale

Kas otsite varianti, mis peab ajaproovile vastu? Sellisel juhul valige taastuvenergia.

See hoiab kokku tegevuskuludelt ja säästab samal ajal keskkonda.

Soojuspumbad: teie oma energiaallikas

Kaasaegsed soojuspumbad kasutavad kütteks ja vee soojendamiseks õhust, veest või maapinnast saadavat soojust. Seda energiat on aastaringselt saadaval piiramatus koguses. Soojuspump on keskkonnasõbralik, kuna ei eralda heitgaase.

Õhk-vesi soojuspump sobib eriti hästi küttesüsteemi väljavahetamiseks: suuri ümberehitusi pole vaja teha ja muudatuste tegemiseks vajalikud kulud on väikesed. Soolvesi-vesi või vesi-vesi põhimõttel töötavate soojuspumpade paigaldamine võib end olenevalt hoone seisukorrast isegi ära tasuda.

Mida madalam on pealevoolu temperatuur, seda tõhusam on soojuspump. Seetõttu peaksid teie kodus olema suured köetavad pinnad, mis võimaldavad tööd madalatel temperatuuridel Teie kodu peaks olema energiasäästu tagamiseks ka soojustatud.

Lugege rohkem Vaillanti soojuspumpade kohta

Õige küttesüsteem

Küttesüsteemi valimisel ei ole olemas standardset lahendust. Kuid teie vajadustele vastava süsteemi leidmine pole väga keeruline. Rääkige oma Vaillanti spetsialistidega. Nemad aitavad teid uue süsteemi kavandamisel.